Μεγάλη εθελοντική δράση καθαρισμού των Ακτών της Υδρας (02/04/2017) |
|
Την Κυριακή 2 Απριλίου 2017 στις 09:00 πμ πραγματοποιήθηκε η συνάντηση και η εκκίνηση της εθελοντικής δράσης στο λιμάνι της Ύδρας, για τον καθαρισμό των ακτών της Ύδρας. Η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Ύδρας (ΚΕΔΥ) συμμετέχει με τη «Let's do it Greece» στην μεγαλύτερη ταυτόχρονη εθελοντική δράσης της χώρας, όπου η Ελλάδα αλλά και το νησί μας έγινε ομορφότερο... Στον καθαρισμό των ακτών συμμετέχει ο Δήμος Ύδρας, η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Ύδρας (ΚΕΔΥ), το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Ύδρας (ΔΛΤΥ), το Λιμεναρχείο Ύδρας, η Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού Ύδρας (Α.Ε.Ν.), Σχολεία της Ύδρας, το Κέντρο Ξένων Γλωσσών «Υδραγωγή», Κυνηγετικός Σύλλογος Ύδρας, εθελοντές κ.α. |
|