Από τη τελετή βράβευσης του παγκοσμίου φήμης καλλιτέχνη Jeff Koons στο Δημαρχείο της Ύδρας μας (21/06/2022) |
|
Από τη χθεσινή (20/06/2022) τελετή βράβευσης του παγκοσμίου φήμης καλλιτέχνη Jeff Koons στο Δημαρχείο της Ύδρας μας. Στην τελετή μεταξύ άλλων παρευρέθηκαν η Πριγκίπισσα του Κατάρ Sheikha Al Mayssa, η σύζυγος του Πρωθυπουργού κ. Μαρέβα Μητσοτάκη και ο Πρόεδρος του Ιδρύματος ΔΕΣΤΕ κ. Δάκης Ιωάννου. Στον Jeff Koons, επιδόθηκε το Επετειακό Μετάλλιο για τη συμπλήρωση 200 χρόνων από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης το οποίο έχει σχεδιάσει η Υδραία καλλιτέχνης Έλενα Βότση. Ακολούθησαν τα εγκαίνια της έκθεσης του Jeff Koons, ο οποίος δηλώνει λάτρης του Νησιού μας και του αρχαίου ελληνικού πολιτισμού. Η Ύδρα μας για άλλη μια φορά βρίσκεται στο επίκεντρο της παγκόσμιας πολιτιστικής δραστηριότητας. |
|