Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εργασίες συντήρησης σχολικών κτιρίων (12/08/2016) |
|
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
Ο Δήμος Ύδρας σας γνωστοποιεί ότι θα προβεί με την διαδικασία της απευθείας ανάθεσης σε επιλογή προμηθευτή των κάτωθι υπηρεσιών: ΓΥΜΝΑΣΙΟ- ΛΥΚΕΙΟ Α. ΞΥΛΟΥΡΓΙΚΑ 2. Αλλαγή φύλλου θύρας wc με φύλλο από κόντρα πλακέ θαλάσσης 22χ 1,02 ( όπως οι θύρες γυμναστηρίου ) διαστάσεων 0,90χ2,10 μ. 3. Αλλαγή φύλλων δίφυλλης πόρτας αίθουσας διδασκαλίας « διαδραστική διδασκαλίας» διαστάσεων 1,40 χ 2,10 4. Έλεγχος έξι (6) παραθύρων της ανωτέρω αίθουσας. 5. Αντικατάσταση τριών ( 3) ξύλινων υποστυλωμάτων στεγάστρου διαδρόμου ορόφου διαστάσεων 14χ14χ3,20 με νέα από ξυλεία από IROKO ή NIAGON με φορούσια και όλα τα εξαρτήματα στερέωσης. 6. Επισκευή τριών ( 3) φεγγιτών γυμναστηρίου διαστάσεων 0,60χ0,60 7. ‘Ελεγχος, επισκευή , αλλαγή νεροχυτών, πηχάκια τζαμιλικιών κλπ όπου απαιτείται σε τέσσερα (4) παράθυρα της αίθουσας πληροφορικής του Γυμνασίου. 8. Τοποθέτηση ποδιών από γαλβανισμένη λαμαρίνα στα κατωκάσια των ξύλινων παραθύρων. 9. Αλλαγή των υαλοπινάκων του διαφώτιστου στεγάστρου των WC με πολυκαρβονικά φύλλα πάχους 10 χιλ. με όλα τα υλικά στερέωσης. ΓΥΜΝΑΣΙΟ- ΛΥΚΕΙΟ Β. ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ 1. Υπερύψωση τοιχίου αντιστήριξης αυλής κατά 30 εκ. επί 10,00 μ.μ με οπτοπλινθοδομή, επίχριση με στεγανωτικό μάζας, κατασκευής αύλακος απορροής όμβριων κατά μήκος . 2. Αποκατάσταση κεραμικών πλακιδίων αύλειων χώρων με αποξήλωση των παλαιών κατεστραμμένων πλακιδίων και τοποθέτηση νέων ιδίου τύπου ,διαστάσεων και χρώματος σε επιφάνεια περίπου τριών (3) μέτρων τετραγωνικών. 3. Υγρομόνωση δώματος αίθουσας Α’ Γυμνασίου με επαλειφόμενο ελαστομερές σε δύο ( 2) στρώσεις αφού προηγηθεί καθαρισμός της επιφάνειας από παλαιά υπολείμματα, εμβαδού 7,00χ 7,50 = 52,50μ2 περίπου. 4. Χαμήλωμα των ποδιών ( κατώφλια) των θυρών των Β’ και Γ’ τάξεων και της αίθουσας «διαδραστικής « του Γυμνασίου ώστε να δημιουργείται υψομετρική διαφορά 2 εκ. από το εσωτερικό δάπεδο. Τοποθέτηση πλακιδίων ιδίων με τα υπάρχοντα. 5. Κατασκευή φραγμού ομβρίων στον διάδρομο της εισόδου προς την νότια όψη (ισόγειο ) με κατασκευή αύλακος απορροής διατομής 15Χ15 εκ μήκους 6μμ .και τοποθέτηση μεταλλικής σχάρας γαλβανισμένης. Γ. ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΙ 1. Ελαιοχρωματισμοί ( ριπολίνες)των κουφωμάτων των παραγράφων Α,1,2,3,4,6,7 2. Ως ανωτέρω παράγραφο 1 δώδεκα (12) παραθύρων αιθουσών Λυκείου διαστάσεων 1,40 χ 1,00μ. 3. Χρωματισμός ( φρεσκάρισμα) με ακρυλικό επί τοίχου οκτώ ( 8) αιθουσών διδασκαλίας διαστάσεων 7,00χ7,50 χ3,00 η κάθε μία. 4. Χρωματισμός με ακρυλικό όλων των τοιχίων της παραγράφου Β1 διαστάσεων 10,00χ 1,30 5. Διάφορες μικροδιορθώσεις (μερεμέτια) των χρωματισμών σε τοίχους και κουφώματα. Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ 1. Σκαπιτσάρισμα (αγρίεμα) της επιφάνειας των πατημάτων των βαθμίδων της κλίμακας προς την είσοδο του Σχολείου περίπου 70 (εβδομήντα) τεμαχίων με μέσο μήκος 2.00μ έκαστο. Η εργασία θα γίνει χειρονακτικά και περιλαμβάνει την αποκομιδή των μπάζων. Β’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΙ α) Ελαιοχρωματισμός (ριπολίνη) ξύλινης οροφής γραφείου διδασκόντων διαστάσεων 5,70χ 4,50 Β Ν Η Π Ι Α Γ Ω Γ Ε Ι Ο ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΙ α.- Χρωματισμός (φρεσκάρισμα) με πλαστικό ίδιας απόχρωσης με το υπάρχον των τοίχων χωλ εισόδου επιφανείας 44,00 τ.μ. περίπου. β.- Ελαιοχρωματισμός (φρεσκάρισμα) των τοίχων χωλ εισόδου επιφανείας 8,50 τ.μ. περίπου γ.- Φρεσκάρισμα αίθουσας διδασκαλίας με πλαστικό σε επιφανεία 102 μ2 περίπου δ.- Ελαιοχρωματισμός (φρεσκάρισμα) τοίχων της αίθουσας διδασκαλίας επιφανείας 45,00 μ2 περίπου ε.- Φρεσκάρισμα οροφής της αίθουσας (φρεσκάρισμα) με ριπολίνη επιφάνειας 54,00 μ2 περίπου
Όλες οι εργασίες των χρωματισμών θα γίνουν αφού προηγηθεί κατάλληλη συνεργασία των προς βαφή επιφανειών (ξύσιμο, τρίψιμο, στοκάρισμα, ψιλοστοκάρισμα, αστάρωμα κλπ). Στις τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ * Οι επιφάνειες θα περαστούν με δύο (2) τουλάχιστον στρώσεις βαφής. Για την κάλυψη της προμήθειας υπάρχει εγγεγραμμένη πίστωση στον προϋπολογισμό του Δήμου τρέχοντος οικονομικού έτους Ο προμηθευτής θα επιβαρυνθεί με τις νόμιμες κρατήσεις, που θα γίνονται επί της καθαρής αξίας του δελτίου αποστολής-τιμολογίου. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν τις προσφορές τους, σε κλειστό φάκελο, το αργότερο μέχρι και τις 17/08/2016 ημέρα Τετάρτη και ώρα 14:00 στην οικονομική υπηρεσία του Δήμου Ύδρας. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στο Δήμο Ύδρας. Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία. |
|