Συνάντηση Δημάρχου Ύδρας κ. Γεωργίου Κουκουδάκη με το Δήμαρχο του Tarpon Springs των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής (ΗΠΑ) στην Ύδρα (13/05/2024) |
|
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Μεταξύ άλλων, ο κ. Κουκουδάκης δήλωσε ότι ο Δήμος Ύδρας έχει υπογράψει Πρωτόκολλο Αδελφοποίησης με το Δήμο του Tarpon Springs, ενώ οι δύο πρώτοι σφουγγαράδες που έφτασαν σε αυτή την παραθαλάσσια πόλη των ΗΠΑ, η οποία φημίζεται για τη σπογγαλιεία της, κατάγονταν από την Ύδρα.
|
|