Ενημέρωση ιδιοκτητών αλιευτικών σκαφών (23/03/2022) |
|
ΘΕΜΑ: ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΑΛΙΕΥΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ Σχετικό: το με αριθμ. πρωτ. 118/44535/17-02-22 έγγραφο από το ΥΠΑΑΤ Σε συνέχεια του ως άνω σχετικού, σας ενημερώνουμε ότι επίκειται έλεγχος από Ευρωπαϊκή επιτροπή, για την αξιολόγηση των συστημάτων ελέγχου της ασφάλειας των τροφίμων, που διέπουν τα αλιευτικά προϊόντα. Ο παραπάνω έλεγχος αφορά και τα αλιευτικά σκάφη και θα πραγματοποιηθεί από τις 3 τις 17 Μαΐου. Ως εκ τούτου, τα αλιευτικά σκάφη τα οποία ανήκουν στην Περιφερειακή Ενότητα των Νήσων και δεν έχουν αριθμό καταχώρησης από την Υπηρεσία μας, θα πρέπει να καταχωρηθούν άμεσα. Για τον λόγο αυτό, παρακαλείσθε όπως ενημερώσετε τους ενδιαφερόμενους να αποστείλουν στην Υπηρεσία μας συμπληρωμένη την Αίτηση μαζί με τα δικαιολογητικά, που σας συνάπτουμε. Σας επισυνάπτουμε, επίσης, κατάλογο με τα στοιχεία των αλιευτικών σκαφών τα οποία δεν έχουν καταχωρηθεί από την Υπηρεσία μας. (Πληροφορίες για τον κατάλογο μπορείτε να αντλήσετε από την αρμόδια υπηρεσία ή το Δήμο Ύδρας) Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση. Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ Έγγραφο για την Καταχώρηση Αλιευτικών Σκαφών.pdf Επιπλέον δικαιολογητικά που χρειάζονται.pdf |
|