Ένα ακόμα σημαντικό βήμα για την κατασκευή του Ελικοδρομίου της Ύδρας (30/05/2022) |
|
Κατά τη συνεδρίασή του στις 25/05/2022 το Κεντρικό Αρχαιολογικό Συμβούλιο (ΚΑΣ) ενέκρινε και την κατασκευή του δρόμου που θα οδηγεί στο ελικοδρόμιο του Νησιού μας. Την χρηματοδότηση του εν λόγω έργου έχει αναλάβει η Περιφέρεια Αττικής. Ένα σημαντικό έργο που η Ύδρα μας έχει ανάγκη εδώ και πολλά χρόνια παίρνει τον δρόμο της υλοποίησης του. Κάθε μέρα διεκδικούμε και δίνουμε αγώνες για το Νησί μας! |
|