Ομαδική έκθεση ζωγραφικής το Σάββατο 30 Ιουλίου 2022, ώρα 20:00, στον εκθεσιακό χώρο «Μελίνα Μερκούρη» (28/07/2022) |
|
Ο Δήμος Ύδρας και το ΚΕΔΥ διοργανώνουν ομαδική έκθεση ζωγραφικής, υπό την επίβλεψη και επιμέλεια του Δημήτρη Αλέξανδρου Φατούρου. Υποδέχονται στον εκθεσιακό χώρο «Μελίνα Μερκούρη» δεκαπέντε Υδραίους ζωγράφους, που ο καθένας με τη ματιά, την ευαισθησία και την τέχνη του εκθέτει μέρος από το έργο του. Εγκαίνια Σάββατο 30 Ιουλίου 2022, ώρα 20:00. Οι καλλιτέχνες που παίρνουν μέρος: 1) Δημήτρης Αλέξανδρος Φατούρος Η αφίσα είναι έργο του Δημήτρη Αλέξανδρου Φατούρου. The Municipality of Hydra and KEDY organize a group painting exhibition, under the supervision and curation of Dimitris Alexandros Fatouros. Fifteen Hydran painters welcome to the exhibition space "Melina Mercouri", each of whom with his eyes, sensitivity and art exhibits part of his work. Opening Saturday, July 30, 2022, at 20:00. The artists who take part: 1) Dimitris Alexandros Fatouros The poster is the work of Dimitris Alexandros Fatouros. |
|