![](http://www.ydra.gov.gr/share/files/photos/1659334683-image.jpg) Εγκαινιάστηκε με επιτυχία η ομαδική έκθεση ζωγραφικής που διοργάνωσε ο Δήμος Ύδρας και η Κοινωφελής Επιχείρηση δήμου Ύδρας. Υπό την επίβλεψη και επιμέλεια του Δημήτρη Αλέξανδρου Φατούρου, καθώς η εκτέλεση της αφίσας και της πρόσκλησης με έργο του ιδίου. Στην έκθεση λαμβάνουν μέρος 13 Υδραίοι και Φιλυδραίοι ζωγράφοι που ο καθένας με τη ματιά, την ευαισθησία και την τέχνη του, εκθέτει μέρος από το έργο του. Την έκθεση εγκαινίασε ο δήμαρχος Ύδρας Γεώργιος Κουκουδάκης στην αίθουσα «Μελίνα Μερκούρη». Οι καλλιτέχνες που παίρνουν μέρος: 1) Δημήτρης Αλέξανδρος Φατούρος 2)Κρίστι Γρηγορίου 3)Δημήτρης Φουσέκης 4)Maribe Lambert-Μαρκουΐζου 5) Andreas Horstmann 6)Γιούλα Παπαχρήστου 7) Ανναλίνα Φωτοπούλου 8)Μαρία Στάθη 9) Δημήτριος Ράππας 10) Desiree Prinsloo 11)Κατερίνα Κρεμασιώτη 12) Francois Epin 13)Για πρώτη φορά με τέσσερα έργα του ο 7ετής Χρήστος Χλωρός. Διάρκεια έκθεσης έως 7 Αυγούστου. The group painting exhibition organized by the Municipality of Hydra and the KEDY was successfully inaugurated. Under the supervision and editing of Dimitris Alexandros Fatouros, as well as the execution of the poster and the invitation with his own work. The exhibition is attended by 13 Hydran and Filydraean painters who each with their eyes, sensitivity and art, exhibit part of their work. The exhibition was inaugurated by the Mayor of Hydra Georgios Koukoudakis in the "Melina Mercouri" hall. The artists who take part: 1) Dimitris Alexandros Fatouros 2)Christy Gregoriou 3) Dimitris Fousekis 4) Maribe Lambert-Markouizou 5) Andreas Horstmann 6) Gioula Papachristou 7) Annalina Fotopoulou 8)Maria Stathi 9) Dimitrios Rappas 10) Desiree Prinsloo 11) Katerina Kremasioti 12) Francois Epin 13) For the first time with four of his works, the 7-year-old Christos Chloros. Duration of the exhibition until August 7.
|